Tepová frekvence

10. prosince 2011 v 8:53 | Slečna Borůvka |  Zajímavosti a ostatní
V poslední době si spousta lidí začíná hlídat při cvičení svoji tepovou frekvenci. Důvod je jednoduchý, právě tepová frekvence rozhoduje, zda budete vůbec hubnout. Není totiž pravidlem, že při cvičení musíte spalovat tuky.
Můžete také jen budovat svalstvo, což je při hubnutí nežádoucí. Žádný úbytek váhy totiž neuvidíte, maximálně se ještě zvětšíte. Tak než byste se u cvičení zbytečně vysilovali bez žádoucích výsledků, raději si napřed přečtěte informace. Zjistíte, jak cvičit co nejefektivněji a jak se vyhnout zklamání..

Co je tepová frekvence?
Frekvence udává počet úderů srdce za minutu a tím tedy také ukazuje, jak je naše tělo v dané chvíli namáhané. Momentální tepovou frekvenci nejlépe zjistíte pomocí sporttersteru - což jsou speciální hodinky měřící tep.

Největší chyba při hubnutí.
Právě neznalost tepové frekvence pro spalování tuků má za náslesledek nezdar většiny lidí při hubnutí pomocí cvičení. Pokud bude vaše frekvence při cvičení příliš vysoká, tuky se nespalují. Při přílišné námaze budujete svalstvo. Kratší a intenzivní cvičení je tedy dobré pro zesílení, ale nikoliv pro hubnutí. Na to se hodí méně náročné a delší cvičení.

Jaká je ideální tepová frekvence pro spalování tuků?
Nejprve musíte zjistit svoji maximální tepovou frekvenci. Tu nejpřesněji zjistíte ve specializované sportovní laboratoři, kde si necháte udělat testy. Přibližnou hodnotu ale můžete snadno vypočítat:
  • Ženy odečtou svůj věk od čísla 226
  • Muži od 220
Nyní znáte přibližnou maximální frekvenci. A největších výsledků při cvičení dosáhnete, pokud bude vaše frekvence v rozmezí 60 až 70 procent. Pokud si budete udržovat ideální tepovou frekvenci pro spalování tuků, začínáte aktivně hubnout již od 30minuty cvičení.
Nejvhodnějšími způsoby cvičení jsou tedy aktivity, jako je napříkald jízda na kole, rotoped, běh a jíné.

Trápíte se zbytečně
Přecházet hlad a chutě na sladké už není nutné pro získání štíhlé postavy. Nové vědecké poznatky Vám umožní zdravě potlačovat hlad, jíst chutné sladké potraviny a zároveń hubnout.

http://static.prozeny.cz/images/stories/a_fotky/102751476-a.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 22:46 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama